czwartek, 1 czerwca 2017

Jak dbać o cięte kwiaty? - Kwiaciarnia z Krakowa doradza

Każda kobieta lubi być obdarowywana prezentami. Jednym z podarków, które paniom sprawiają największą radość są kwiaty. Jednak te, jeżeli nie są odpowiednio pielęgnowane, to szybko więdną. Co zrobić, aby bukiet ciętych kwiatów utrzymywał się jak najdłużej?Pielęgnacja bukietu przed włożeniem do wody

Chcąc, aby otrzymane kwiaty były świeże jak najdłużej, warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację jeszcze przed wstawieniem do wody. Końcówki łodyg kwiatowych dobrze jest przyciąć, tak mniej więcej na dwa centymetry przed ich końcem. Pamiętać należy o tym, aby cięcie wykonywać ostrym narzędziem, tak aby nie poszarpać delikatnych tkanek rośliny. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ostry nóż. Obcięte końcówki powinny być gładkie, wówczas najlepiej będą zasysać wodę.

Oczyszczanie łodyg

Po przycięciu łodyg dobrym zabiegiem pielęgnacyjnym, który wpłynie pozytywnie na żywotność kwiatów ciętych jest oczyszczenie ich z liści. Liście należy usunąć do linii wody. Jeżeli liście nie zostaną usunięte, to zamoczone w wodzie, jako pierwsze zaczną gnić i ją zanieczyszczać, przez co cała roślina szybciej zwiędnie. Jeżeli chodzi o róże, to liście w ich przypadku również się usuwa, zostawiając na łodydze jedynie kolce.

Rozmiar wazonu

Niezmiernie istotny jest rozmiar oraz kształt wazonu. Powinien on być dobrze dopasowany do wielkości bukietu. Zbyt mały wazon, może sprawić, że ściśnięte kwiaty będą szybciej więdnąć. Z kolei w zbyt dużym wazonie mogą się utopić małe bukieciki. Ważne także, aby wazon był odpowiedniego kształtu, tak by pielęgnacja bukiety była jak najłatwiejsza. 

Odpowiednia temperatura wody

Wodę kwiatkom trzeba wymieniać jak najczęściej. Minimum raz dziennie. Nie może ona być zbyt gorąca, wówczas mogłaby sparzyć pędy roślin. Kwiaty lubią zimną wodę. Idealna dla ciętych bukietów jest deszczówka. Jednak jeżeli nie ma możliwości podlewania kwiatów wodą deszczową, to kranówka również będzie odpowiednia. Dobrze jest, aby woda przestała trochę, tak by na jej dnie osadził się kamień. Nie zaleca się wlewania do wazonu wody prosto z kranu. W upalne dni warto również kilka razy dziennie spryskiwać kwiaty, aby jak najdłużej utrzymały świeżość.

Odżywki do kwiatów ciętych

Osoby, które chcą aby ich bukiety kwiatów stały w wazonie jak najdłużej, mogą również przy podlewaniu stosować odpowiednie odżywki. Można je dostać w każdej kwiaciarni oraz w sklepach ogrodniczych. Ilość dodawanej odżywki uzależniona jest zarówno od rodzaju kwiatów, jak i ilości wody w wazonie. 

Odpowiednia stanowisko

Kwiaty cięte bardzo lubią słońce, dlatego też wazon z bukietem warto stawiać w miejscu dobrze nasłonecznionym. Jednak nie powinno to być zbyt blisko szyby, która będzie działać jak soczewka i przy bardzo słonecznym dniu, promienie mogłyby zbytnio wysuszyć roślinę. Bukiety z kwiatami ciętymi najpiękniej prezentują się na stołach oraz na komodach. Doskonale wyglądają również na stolikach nocnych poprawiając humor kobiecie już od samego poranka.

Gdzie zamówić cięte kwiaty z dostawą w Krakowie?

Możliwości zamówienia kwiatów z dostawą w Krakowie jest co najmniej kilka - najprościej jest to zrobić za pośrednictwem kwiaciarni internetowej, która prezentuje zdjęcia wykonywanych bukietów. Kwiaciarnia internetowa oferuje szeroki wybór bukietów - na każdą okazję znajdzie się odpowiedni bukiecik, zarówno dla młodej damy, jak i dojrzałej kobiety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz